Rzetelna wiedza jest podstawą odpowiedzialnych wyborów. Wspieramy Rodziców i Nauczycieli w świadomym wychowaniu Dzieci i Młodzieży

Petycja z wnioskiem o wprowadzenie rzetelnej, neutralnej światopoglądowo oraz obowiązkowej edukacji seksualnej dla młodzieży:

W ramach projektu napisaliśmy petycję do Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, pana Andrzeja Adamczyka, z wnioskiem o wprowadzenie rzetelnej, neutralnej światopoglądowo oraz obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie miasta i gminy Kraków wraz z postulatem o rozpisanie przetargu na zajęcia z tej tematyki na rok szkolny 2013/2014.


Zamieściliśmy powyższą petycję na portalu petycje.pl.
Zbieraliśmy również podpisy fizycznie, bezpośrednio rozmawiając o celach naszych działań.

 

Co zaskakujące Urząd Miasta Krakowa ODPOWIEDZIAŁ na naszą petycję,  jeszcze zanim ją  złożyliśmy... co stanowi dla nas pewną zagadkę.

odpowiedź UM

 

W dniu 31.03.2013 zamknęliśmy zbieranie podpisów pod petycją.

Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Nie zabrakło też reakcji skrajnie nieprzychylnych. Spowodowane one zostały między innymi nieprawdziwymy informacjami krążącymi w internecie na temat naszych działań.

Można o nich przeczytać w artykule Gazety Wyborczej.


Poniżej zamieszczamy nasze sprostowanie dotyczące nieprawdziwych informacji na temat działań grupy NAWIGATOR i Fundacji FALOCHRON.

oświadczenie

 

Ostateczna ilość głosów pod petycją ukłądała się w następujący sposób:
322 głosy ZA PETYCJĄ  (+260 podpisów odręcznych)
1273 głosów PRZECIW

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wśród komentarzy PRZECIW znaleźć można m.in. takie:

"Nie zabierajmy Rodzicom przywileju wychowywania swoich dzieci!!!!!"
"chcemy dobra naszych dzieci, nie demoralizacji"
"Mówienie młodym ludziom  w szkołach, że miłość=stosunek płciowy to przekłamanie. Czy człowiek to zwierze?"
"Zapoznałem się bliżej z projektem. Nie jest neutralny światopoglądowo, promuje konkretny, przeciwmy mojemu światopogląd materialistyczno-ateistyczny"
"NIE POZWÓLMY NA ZDEPRAWOWANIE NASZYCH DZIECI!"

Wpisy te świadczą o dużej podejrzliwości i niezrozumieniu naszego wniosku (dowiedz się więcej).

Zdarzały się też bardziej intensywne i atakujące nas wypowiedzi:

"Moje dzieci wychowuję sam i wara wam od tego"
sprzeciwiam się demoralizowaniu dzieci, zabierania im ich naturalnej czystości i niewinności, siania w nich niepokoju przez dorosłych dewiantow”
"Choroby psychiczne i społeczne należy leczyć a nie upowszechniać"
"Absurdalna petycja czarnych mąciwodów"
"jak można coś tak obrzydliwego promować wśród młodzieży Pederaści do leczenia!!!!!"

Duża część wpisów przeciw zdawała się być wynikiem fałszywych informacji krążących o nas w internecie:

"Wbrew temu co piszą autorzy, petycja nie domaga się neutralności światopoglądowej, a wręcz przeciwnie - żąda szerzenia ideologii Gender".
"Rodzinę stanowi Kobieta i Mężczyzna. I w ten sposób należy rozumieć porzycie sexualne ."
„Po obejrzeniu filmu wyrażam zdecydowane NIE.Proponuję,aby panie najpierw wypróbowały swoje teorie na własnych dzieciach. Powodzenia!!!!”

Tymczasem:

---> W naszych działaniach nie opieramy się i nie odwołujemy się do gender studies.

---> Nie nakręciliśmy żadnego filmu, nie wiemy, o jaki film chodzi... Widocznie krążą o nas w sieci informacje, o których nie wiemy.

Część podpisów była po prostu przeciwna, bez fałszywych danych i agresywnych komentarzy:

"nie popieram petycji"
"NIE popieram tego typu edukacji seksualonej"

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Otrzymaliśmy także wiele pozytywnych komentarzy przy podpisach ZA:

"nareszcie coś się dzieje w tym temacie"
"Powinno się uświadamiac młodym ludziom jakie mogą być skutki hulaszczego trybu życia"
"Otwarte i rzeczowe mówienie o fizjologii nie musi być zachętą do wczesnej inicjacji seksualnej. A młodzież tej wiedzy potrzebuje."
"Dobra inicjatywa.. Jeśli seks będzie nadal tematem tabu wśród młodzieży, to będzie większą pokusą i będzie coraz więcej niechcianych dzieci - to ważne..."
"prowadzę zajęcia pozaszkolne z młodzieżą, która skarży się na niedoinformowanie w szkołach w zakresie edukacji seksualnej, myślę, że czas na zmiany "
"To dla mnie bardzo ważne, żeby moje dziecko mogło otrzymać rzetelną i neutralną światopoglądowo wiedzę na tematy związane z budowaniem relacji"
"Najwyzszy czas na rzetela edukacje seksualna dla wszystkich mlodych obywateli Polski. Niewiedza i ignorancja sa tylko zrodlem cierpien i ryzyka"
"popieram z całego serca"

Dziękujęmy bardzo za wsparcie!

Dziękujemy wszystkim osobom, które wypowiedziały się na ten temat.

 

Wszystkich, którzy planują podpisywać jakiekolwiek petycje, czy dokumenty zachęcamy do korzystania z 4 zasad "Zanim podpiszesz" ;)